Nikola Jokić Jamal Murray končnica Phoenix Suns Denver Nuggets Vlatko Čančar Vlatko Čančar Liga NBA

Liga NBA, 29. april

Čančar gledal šov soigralcev, s 16 trojkami do prve zmage

Denver Nuggets Jamal Murray | Jamal Murray je bil s 34 točkami najbolj razpoložen košarkar Denverja. | Foto Reuters

Jamal Murray je bil s 34 točkami najbolj razpoložen košarkar Denverja.

V končnici košarkarske lige NBA je napočil čas za prvo tekmo konferenčnega polfinala. Denver Nuggets so s 125:107 premagali Phoenix Suns. Vlatko Čančar je s klopi spremljal šov soigralcev v napadu, ki so zadeli kar 16 trojk.

De'Aaron Fox Sacramento Kings Golden State Warriors
Sportal Sacramento izsilil sedmo tekmo, izpadel drugi nosilec

Denver je v prvem krogu končnice s 4:1 v zmagah izločil Minnesoto, Phoenix pa je z enakim izidom premagal LA Clippers.

Zadel je šest trojk. | Foto: Reuters Zadel je šest trojk. Foto: Reuters Jamal Murray je odigral fantastično tekmo in iz akcije v akcijo navduševal domačo publiko v Denverju. S 34 točkami je bil najboljši strelec svoje ekipe, ki je Phoenix premagala s 125:107. Zadel je šest (iz desetih metov) od skupno 16 trojk Nuggetsov. A ni bil edini, ki je bil v dresu Denverja vroč v napadu. Nikola Jokić je dal 24 točk, obenem je še pobral 19 žog v skoku. Tukaj je še Aaron Gordon s 23 točkami. Vlatko Čančar je dobil le tri minute igralnega časa, ko je ujel eno žogo in zgrešil vse tri mete iz igre.

Pri Phoenixu je bil z 29 točkami in 14 skoki najboljši posameznik Kevin Durant. Devin Booker, ki je v prvem krogu dosegal kar 37,2 točke na tekmo, jih je dal 27. "Mislim, da so igrali bolj agresivno, z več energije," je o nasprotniku dejal trener Phoenixa Monty Williams, o igralcu tekme Murrayju pa: "Bodimo iskreni, pri nekaj metih, ki jih je zadel, ga ne bi mogel nihče ustaviti." Murray je končno zdrav in stoodstoten. Ko sta se te dve ekipi v končnici pomerili pred dvema letoma, ni igral zaradi strganih kolenskih vezi.

Phoenix je sicer odločno začel dvoboj in imel 66,7-odstotni met v prvi četrtini, v kateri je bilo 14 sprememb v vodstvu. Točka prednosti za goste pa je spodbudila domače, drugo četrtino so dobili s 37:19 in ob polčasu je bilo tako 68:51. Denver je v drugem delu odgovoril na vsako spremembo v igri tekmecev in dokaj gladko zmagal, saj prednost ni nikoli padla pod deset točk. Tako je Phoenix že pet minut pred koncem dvignil belo zastavo in na klop potegnil vse zvezdnike. Podobno je bilo kmalu nato v domači zasedbi. Jokića je dobre tri minute pred koncem zamenjal Čančar in dobil redko priložnost za igro v tej končnici.

V drugem polfinalu zahoda LA Lakers, ki so v prvem s 4:2 v zmagah preskočili Memphis, še čakajo na tekmeca. Moštvi Sacramento in Golden State se za mesto v polfinalu še borita, izid v zmagah je v tej seriji poravnan na 3:3, odločala bo sedma tekma, ki bo v Sacramentu v nedeljo zvečer.