Nedelja, 21. 1. 2018, 18.41

Nov poraz je bil kaplja čez rob

Klavrne ciprske zgodbe Luke Elsnerja je konec

Luka Elsner | Foto Vid Ponikvar

Po tem, ko na Cipru ni zmagal še na deseti prvenstveni tekmi v nizu in je doživel četrti zaporedni poraz, je slovenski trener Luka Elsner ponudil odstop, ki so ga v upravi Pafosa sprejeli.

Luka Elsner je po nedeljskem prvenstvenem porazu v 21. krogu prve ciprske lige v gosteh pri Nea Salamisu Davida Poljanca z 0:3 ponudil odstop, ki so ga vodilni ljudje Pafosa pričakovano sprejeli.

"Ne bom govoril o tekmi, saj nas skoraj ni bilo na igrišču. Čas je za spremembo, ki je nujna," je po novem neuspehu povedal mladi slovenski trener, za katerega se je neuspešno končala še druga trenerska zgodba, odkar je avgusta 2016 zapustil Domžale.

Trener Olimpije je bil pol leta, nič dlje ni zdržal na Cipru, kjer je v vlogi trenerja prvič nastopil v tujini.

Po porazu na debiju na Cipru je s Pafosom, pri katerem je imel tudi slovensko družbo (njegova člana sta vratar Jan Koprivec in branilec Erik Janža, pred tem je zanj igral tudi vezist Mitja Lotrić), nanizal serijo dobrih rezultatov na naslednjih šestih tekmah (štiri zmage in dva remija).

Po zmagi s 4:0 je na naslednjih 14 tekmah dosegel le tri gole

Prav po visoki zmagi nad Nea Salamisom s 4:0 konec oktobra se je začel nerazumljivo slab prvenstveni niz Pafosa, ta je od takrat v prvenstvu na 14 tekmah zmagal le še enkrat. V tem času je zbral vsega sedem točk, še bolj pa v oči bode neverjetna neučinkovitost Elsnerjevega moštva. V zadnjih 14 prvenstvenih tekmah je dosegel le tri gole.

Pafos je po štirih prvenstvenih porazih v prvenstvu zdrsnil na deveto mesto prvenstvene lestvice.