Atletico Madrid Real Madrid FC Barcelona špansko prvenstvo La Liga

Ponedeljek, 20. 2. 2023, 22.58

Špansko prvenstvo, 22. krog

Oblak zaklenil vrata, Barcelona znova zanesljiva

Jan Oblak Atletico Madrid | Jan Oblak je končal brez prejetega zadetka in z novimi tremi točkami. | Foto Reuters

Jan Oblak je končal brez prejetega zadetka in z novimi tremi točkami.

V 22. krogu španskega prvenstva je Atletico Madrid z Janom Oblakom z 1:0 ugnal Athletic Bilbao in se utrdil na četrtem mestu. Vodilna Barcelona je z 2:0 ugnala Cadiz in se s sedmo zaporedno zmago utrdila na vrhu. Katalonci imajo tako še naprej osem točk prednosti pred nogometaši Real Madrida, ki so v soboto z 2:0 ugnali Osasuno. Getafe je v ponedeljek premagal (1:0) Valencio.

Elche Real Madrid Karim Benzema
Sportal Čudežna obramba Oblaka, Real se je Barci približal na osem točk

Barca je v večerni tekmi skoraj ves prvi polčas trla Cadiz, strla ga je ob koncu. Najprej je v 43. minuti zadel Sergi Roberto, v sodnikovem dodatku prvega dela pa še Robert Lewandowski. V nadaljevanju je Cadiz sicer dosegel gol, toda sodnik ga je razveljavil zaradi prekrška nad vratarjem domačih Marc-Andrejem ter Stegnom. Barca je nato rutinsko pripeljala tekmo do novih treh točk.

Za Barcelono se je med strelce vpisal tudi Robert Lewandowski. | Foto: Reuters Za Barcelono se je med strelce vpisal tudi Robert Lewandowski. Foto: Reuters

Atletico Madrid je po golu Antoina Griezmanna z 1:0 slavil na obračunu z Athleticom iz Bilbaa. Jan Oblak in soigralci so tako kot jeseni tudi tokrat baskovsko ekipo premagali z 1:0. Prva polovica sezona za Atletico ni bila najboljša, zdaj pa so v vseh tekmovanjih brez poraza od osmega januarja, ko jih je z 1:0 premagala Barcelona. Madridska ekipa je tretji v zadnjih štirih tekmah ohranila mrežo nedotaknjeno, še na sedmi zaporedni ligaški tekmi pa ostala neporažena.

Beli balet pa je v soboto proti Osasuni slavil z 2:0, potem ko sta se med strelce v 78. in 92. minuti vpisala Federico Valverde in Marco Asensio.

Real je v vodstvo popeljal Federico Valverde. | Foto: Reuters Real je v vodstvo popeljal Federico Valverde. Foto: Reuters

Spodrsljaj je doživel tretjeuvrščeni Real Sociedad, ki je na domačem terenu iztržil zgolj neodločen izid proti ekipi iz spodnjega dela razpredelnice. Celta Vigo je z igralcem manj na 1:1 izenačila z avtogolom Robina Le Normanda v 93. minuti.