Adam Gnezda Čerin Benjamin Verbič Panathinaikos Andraž Šporar

Sobota, 4. 11. 2023, 21.15

Panathinaikos

Šporar vstopil, zabil za zmago, a zapravil 11-metrovko

Andraž Šporar | Andraž Šporar je zabil na drugi tekmi grške lige zapored. | Foto Guliverimage

Andraž Šporar je zabil na drugi tekmi grške lige zapored.

Andraž Šporar je imel to soboto podobno nalogo kot Benjamin Šeško, a jo je za razliko od mladeniča v vrstah Leipziga izpolnil. Skoraj z odliko. Zadel je za zmago Panathinaikosa proti Lamii (2:1), a nato v dodatku zapravil 11-metrovko.

Panathinaikos Andraž Šporar
Sportal Po Šešku zabijala še Šporar in Gnezda Čerin

Na tekmi desetega kroga prve grške lige sta za Panathinaikos od prve minute igrala Adam Gnezda Čerin in Benjamin Verbić, tretji slovenski reprezentant Andraž Šporar pa je vstopil v 82. minuti. Minuto pozneje je bil izključen član Lamie Willian Arao in atenski klub je imel lažje delo, da je tekmo obrnil v svojo korist. Na semaforju je bilo namreč 1:1. Nato pa je Šporar v 90. minuti zadel za zmago 2:1.

Globoko v sodnikovem dodatku (deveta minuta) je imel slovenski napadalec še 11-metrovko, a jo je zapravil. Špoki, kot ga kličejo prijatelji, je zadel na drugi ligaški tekmi zapored in je zdaj pri štirih golih v letošnjem grškem prvenstvu. Panathinaikos je po osmi zmagi zanesljivo na prvem mestu.