26. 2. 2013,
10.38

Sašo Fornezzi Galatasaray

Torek, 26. 2. 2013, 10.38

Vodilni turški prvoligaški klub Galatasaray je povečal naskok pred zasledovalci z zmago nad Fornezzijevim Ordusporjem. Tekma je ponudila šest zadetkov, prvi pa je bil posebne narave. Preverite!

Galatasaray po prihodu Wesleyja Sneijderja in Didierja Drogbaja v zanosu evforije preskakuje večino ovir. Tako je v ponedeljek v tekmi 23. kroga turškega prvenstva opravil z Ordusporjem. Gostom ni zadoščalo niti imenitno vodstvo po prvem polčasu, ko je semafor na mogočnem štadionu Türk Telekom Arena kazal presenetljivih 0:2. Goste, za katere je vso tekmo branil slovenski legionar Sašo Fornezzi, je v 15. minuti v vodstvo z atraktivnim avtogolom povedel Selcuk Inan. Nič hudega slutečega turškega reprezentanta, ki je kazal hrbet vratarju, je zadel Fernando Muslera. Izkušeni vratar iz Urugvaja je lahko samo še nemo spremljal, kako ga je žoga v čarobnem loku preletela in zatresla nebranjeno mrežo. V drugem polčasu pa so vratarja carigrajskega velikana, ki je še v igri za evropski naslov (v prvi tekmi osmine finala lige prvakov je remiziral s Schalkejem), v boljšo voljo spravili soigralci, saj so štirikrat premagali Fornezzija in priigrali Galatasarayu pričakovane tri točke. Najprej je v polno zadel Sneijder, nato dvakrat najboljši strelec lige prvakov Burak Yilmaz, končnih 4:2 pa je postavil "osmoljenec" Inan. Orduspor (trenira ga Argentinec Hector Cuper) je po novem porazu padel na 15. mesto, ki še zagotavlja obstanek, a je od nevarnega območja izpada oddaljen le še dve točki.