17. 4. 2012,
14.56

Torek, 17. 4. 2012, 14.56

Na Bistriškem teku najhitrejša Gomilšakova in Dugonik

V nedeljo se je z 10. Bistriškim tekom začel Štajersko-koroški rekreativni tekaški pokal, ki sta ga najhitreje pretekla Marjeta Gomilšak in Mario Dugonik.

Na prvem izmed 18. rekreativnih tekaških praznikov štajersko–koroškega pokala se je več kot 130 tekačev spopadlo z 9,2 kilometra dolgo progo. Med moškimi je bil najhitrejši (absolutno) Mario Dugonik, ki je s progo opravil s časom 31:01, drugi je bil Severino Ogrizek (31:27), tretji pa Arif Durakovič (32:01). Med predstavnicami nežnejšega spola je bila med vsemi tekačicami najhitrejša Marjeta Gomilšak, ki je za progo porabila 39:13, druga je v cilj pritekla Andreja Žerjav (41:42), tretja pa Fani Podkrajšek (43:35). Z najdaljšo razdaljo se je uspešno spopadlo tudi 11 tekačev, starejših od 70 let. Poleg najdaljšega teka, katerega rezultati štejejo za Štajersko-koroški pokal 2012, so organizatorji priredili še tek za najmlajše, ki so se pomerili na razdaljah med 600 in 1300 metri. Potekalo je tudi občinsko tekmovanje v štafetnem teku, družine so tekle na družinskem teku, novost letošnje prireditve pa je bila nordijska hoja, sprehajalci so se lahko podali na dobre tri kilometre dolg sprehod. Tako se je v prijetnem vzdušju zaključil že 10. Bistriški tek, ki je lani pritegnil več kot 800 obiskovalcev, letos pa se ga je udeležilo 868 rekreacije željnih ljudi.