rekreacija

Torek, 24. 4. 2012, 11.22

V ormožu slavila Pliberškova in Kaluža

Pretekli vikend je bilo pestro tudi na Štajerskem, kjer so organizatorji v okviru akcije Slovenija teče 2012 priredili mali maraton, na katerem sta bila najhitrejša Vesna Pliberšek in Tadej Kaluža.

Drugi v množici 18. tekaških praznikov, ki jih letos prirejajo Štajerci in Korošci in bodo šteli za Štajersko-koroški pokal, je uspešno zaključen. Atletski klub Ormož je namreč organiziral že 11. Ormoški mali maraton, na katerem so se tekači lahko pomerili na polmaratonski razdalji (21 kilometrov), na 10-kilometrski razdalji, mlajši od 15 let pa so tekli na razdaljah med 300 in 1200 metri. Druga štajersko-koroška rekreativna prireditev je pritegnila lepo število tekačev, saj se je poleg mladine na startu zbralo več kot 170 tekačev.

Na najdaljši razdalji je nežnejši spol tekel v šestih starostnih kategorijah, najhitreje pa je 21 kilometrov pretekla Vesna Pliberšek, ki je bila s časom 1:35.32 hitrejša od drugo uvrščene Manje Frece 1:35:56 in tretje Marjete Gomilšak 1:38:11, ki je bila dan poprej druga na 10. Blaguškem teku. Med moškimi je z malim maratonom, ki se ga je udeležilo 88 tekačev, najhitreje opravil Tadej Kaluža 1:14:15, drugi je na cilj pritekel Severino Ogrizek 1:14:50, tretje mesto pa je zasedel Danilo Magdič 1:15:32.

Na polovični razdalji malega maratona, na katerem sta oba spola tekla v enotni kategoriji, je pritegnil 30 tekačic in 40 tekačev. Med članicami je imela najhitrejše noge Ana Stropnik 44:47, druga je bila Slavica Volčanjšek 46:12, na tretjem mestu pa je 10-kilometrsko pot končala Andreja Kosi 49:02. Med moškimi je na isti razdalji slavil Matej Jeza 34:52, drugi je bil Darko Petrinjak 35:08, tretji pa Tomaž Hozjan 35:17.