Alex de Minaur tenis Dalila Jakupović Rafael Nadal teniški globus

Sreda, 17. 4. 2024, 23.15

Teniški globus, 17. april

Rafael Nadal se je poslovil v drugem krogu Barcelone, Dalila Jakupović uspešna

Rafael Nadal | Rafael Nadal se je poslovil v drugem krogu turnirja v Barceloni. | Foto Guliverimage

Rafael Nadal se je poslovil v drugem krogu turnirja v Barceloni.

Avstralski teniški igralec Alex de Minaur je v drugem krogu turnirja serije ATP 500 v Barceloni premagal Španca Rafaela Nadala s 7:5, 6:1. Sedemintridesetletnik z Majorke je ob povratku na peščena igrišča v torek zmagal, danes pa je moral priznati premoč četrtemu nosilcu. Slovenska teniška igralka Dalila Jakupović pa je skupaj z Američanko Quinn Gleason napredovala v drugi krog med dvojicami na teniškem turnirju serije WTA 250 v francoskem Rouenu.

Rafael Nadal
Sportal Dolgo so ga čakali, on bi pa samo užival #video

Rafael Nadal se je tekmovalno na peščena igrišča vrnil po 681 dneh, potem ko je leta 2022 osvojil Roland Garros, v torek pa v prvem krogu domačega turnirja ugnal Italijana Flavia Cobollija.

Tokrat na polnem osrednjem igrišču, ki je poimenovano prav po njem, ni bil kos 25-letnemu Avstralcu. Ta je imel tudi v prvem nizu večino časa pobudo, vodil z "breakom" prednosti, naposled pa ga je dobil s 7:5, potem ko je v 11. igri prišel do drugega odvzema servisa v nizu. V drugem je hitro pobegnil 14-kratnemu zmagovalcu Rolanda Garrosa in po uri in 52 minutah potrdil uvrstitev v osmino finala.

Nadal, ki se spogleduje s koncem kariere, je leto 2024 začel z nastopom na turnirju v Brisbanu, a nato zaradi poškodbe odpovedal nastop na OP Avstralije.

Sedemintridesetletnik z Majorke je ob povratku na peščena igrišča v torek zmagal, danes pa je moral priznati premoč četrtemu nosilcu.  | Foto: Guliverimage Sedemintridesetletnik z Majorke je ob povratku na peščena igrišča v torek zmagal, danes pa je moral priznati premoč četrtemu nosilcu. Foto: Guliverimage

Zmagovalec 20 grand slamov je bil kasneje odsoten zaradi težav s trebušno mišico in kolkom. Večkrat je skušal priti nazaj na turnejo, a je zaradi ponavljajočih se težav in neustrezne pripravljenosti po vrsti odpovedal vse nastope v februarju in marcu ter v Monte Carlu prejšnji teden. Po treh mesecih in pol se je nato le vrnil na turnejo v Barceloni, kjer je doslej zmagal 12-krat.

Sedemintridesetletni zvezdnik tenisa, ki na lestvici zaradi težav v zadnjem letu in pol zaseda šele 644. mesto in na turnirjih igra z zaščitenim rankingom, si je za cilj v morebiti zadnji sezoni v karavani postavil uspešna nastopa na igriščih Rolanda Garrosa v Parizu. Najprej na OP Francije konec maja ter nato še na olimpijskih igrah konec avgusta.

Jakupovićeva v Rouenu napredovala med dvojicami

Slovenska teniška igralka Dalila Jakupović je skupaj z Američanko Quinn Gleason napredovala v drugi krog med dvojicami na teniškem turnirju serije WTA 250 v francoskem Rouenu. V prvem krogu sta bili s partnerico boljši od Italijank Angelice Moratelli in Camille Rosatello.

Dalila Jakupović se je z Američanko Quinn Gleason prebila v četrtfinale turnirja dvojic v Rouenu.  | Foto: Guliverimage Dalila Jakupović se je z Američanko Quinn Gleason prebila v četrtfinale turnirja dvojic v Rouenu. Foto: Guliverimage

Slovensko-ameriška naveza je slavila z 2:1 v nizih po slabih dveh urah dvoboja. Prvi niz sta dobili Italijanki, sicer tretji nosilki med dvojicami, v drugem pa sta bili Jakupovićeva in Gleasonova boljši po podaljšani igri s 7:6. Slednji sta odločilni, tretji niz dobili z 10:6.

V drugem krogu oziroma četrtfinalu se bosta Jakupović in Gleason merili proti britansko-poljski navezi Samantha Murray/Katarzyna Piter.