Carolina Hurricanes New York Rangers Vegas Golden Knights Dallas Stars liga NHL

Ponedeljek, 6. 5. 2024, 7.01

Liga NHL, 1. in 2. krog končnice, 5. maj

Branilci naslova Vegas Knights izpadli že v prvem krogu

Dallas Stars | Vegas Knights se letos poslavljajo po prvem krogu končnice | Foto Reuters

Vegas Knights se letos poslavljajo po prvem krogu končnice

Branilci naslova severnoameriške hokejske lige NHL Vegas Knights se letos poslavljajo po prvem krogu končnice. V boju za Stanleyjev pokal 2024 so jih s 4:3 v zmagah izločili Dallas Stars, ki so odločilno sedmo tekmo dobili z 2:1.

Anže Kopitar
Sportal Kopitar: To bo kar dobra starost, da razmišljam o koncu

Odločilni gol za ekipo iz Teksasa, ki je prvi nosilec na vzhodu, je v uvodni minuti zadnje tretjine dosegel Čeh Radek Faksa, ki se je vrnil na led po štirih tekmah počitka zaradi poškodbe. S tem je pokopal upe moštva iz ameriške igralniške Meke, da bi se tudi letos borili za lovoriko.

Gostitelje je v 15. minuti v vodstvo popeljal Wyatt Johnston, v izjemno izenačeni in napeti tekmi pa je v 36. minuti za ekipo iz Nevade poravnal Brett Howden. Kako izenačen je bil obračun, pove podatek, da je Dallas dobil razmerje v strelih na gol s 24:23.

V četrtfinalu se bo Dallas pomeril z moštvom Colorado Avalanche, prva tekma pa bo že v torek v Teksasu.

Drugi krog pa že igrata New York Rangers in Carolina Hurricanes. Prvo tekmo četrtfinala oziroma konferenčnega polfinala so ponoči v Madison Square Gardnu dobili hokejisti iz New Yorka, letošnji zmagovalci predsedniškega pokala, ki so slavili s 4:3 in v boju na štiri zmage povedli z 1:0.

Junak tekme je bil Mika Zibanejad, ki je dosegel gola za 1:0 in 2:1, ter bil podajalec pri golu Vincenta Trochecka za 3:1. Ključen pa je bil vseeno gol Rusa Artemija Panarina v 49. minuti za 4:2. Seth Jarvis je Carolino sicer minuto in 47 sekund pred koncem približal na 4:3, preobrata pa ekipa iz Raleigha, kljub menjavi vratarja s šestim igralcem v polju, ni zmogla.

Naslednja tekma, prav tako v New Yorku, bo na sporedu v torek.