Inter Miami MLS Lionel Messi Lionel Messi

Nedelja, 5. 5. 2024, 8.11

MLS

Messi do dveh novih rekordov v ZDA

Lionel Messi | Argentinec je sodeloval pri vseh šestih zadetkih svoje ekipe. | Foto Guliverimage

Argentinec je sodeloval pri vseh šestih zadetkih svoje ekipe.

Argentinski nogometni zvezdnik Lionel Messi še naprej blesti v ligi MLS v ZDA. Sodeloval je pri vseh golih svoje ekipe Inter Miami proti New York Red Bulls s 6:2 in pri tem dosegel dva rekorda lige.

Še nikoli prej ni igralec MLS dosegel šestih golov za svojo ekipo v nizu. Messi je na tekmi zbral pet podaj, več na eni tekmi kot katerikoli drugi igralec pred njim, glede na statistiko MLS. Šestintridesetletnik je sam dosegel tudi gol na stadionu Chase.

Druge zadetke sta za Miami zabila Urugvajec Luis Suarez, ki je dosegel hat trick, in dva Paragvajec Matias Rojas. New York je sicer ob polčasu vodil z 1:0.

Mesi in soigralci so tako vse zadetke in podaje zabeležili v drugem delu domačega dvoboja pred okrog 21.500 gledalci. Miami je z zmago podaljšal niz šestih tekem brez poraza in ostaja na vrhu vzhodnega dela lige.

Messi, ki so ga aprila razglasili za igralca meseca MLS, je dosegel vsaj en gol na šestih prvenstvenih tekmah zapored in ima skupaj deset golov in dvanajst podaj po samo osmih odigranih tekmah. Na lestvici najboljših strelcev vodita Messi in Suarez s po desetimi zadetki.

Olivier Giroud AC Milan
Sportal Najboljši francoski strelec iz serie A v MLS
Lionel Messi
Sportal Messi po mesecu dni zaigral od začetka in z Interjem izpadel iz tekmovanja