23. 1. 2011,
16.24

Nedelja, 23. 1. 2011, 16.24

Šetina 11. na EP v skeletonu, v pokalu 15.

Anže Šetina, slovenski tekmovalec v skeletonu, je na tekmi v nemškem Winterbergu, ki je štela za evropsko prvenstvo in svetovni pokal, osvojil 11. mesto za EP in 15. v pokalu.

Naslov prvaka je ubranil je Latvijec Martins Dukurs (1:55,41), drugi je bil Rus Sergej Čudinov (+0,20), tretji pa njegov rojak Aleksander Tretjakov (+0,30).

Med ženskami je slavila Britanka Shelley Rudman.

Šetina je imel 17. čas prve vožnje (+0,92), v finalu pa je dosegel 13. čas (+0,67) in napredoval na razpredelnici. Prejšnji teden je dosegel uvrstitev kariere, saj je bil v Innsbrucku 12., v Winterbergu pa je ponovil lanski dosežek z EP v Iglsa, kjer je bil skupno prav tako 15. in 11. za EP.

"Pričakoval sem več, kot mi je na koncu uspelo. Bilo je megleno in steza je zelo hitro postajala počasneje, pa tudi polivali je niso, kar sicer običajno počnejo. Obe vožnji sem izpeljal zelo čisto, vendar sem imel visoko štartno številko 18 in več nisem mogel narediti. Prvo vožnjo sem naredil brez napada. Imel sem nekaj težav z desno drsalko. Ko sem jo napel, se je naredil lok in je drsalka padla za dva milimetra. Med vožnjama sem to popravil, kolikor je bilo mogoče. Temeljitejše popravilo me čaka do druge tekme. Na drugi progi sem naredil manjšo napako iz izhoda iz sedmega zavoja, a vseeno imel boljši čas. To kaže, da sem bil v prvi vožnji počasnejši zaradi težav z drsalko," je dejal Šetina.

Šetina je v seštevku svetovnega pokala 16. (509 točk), po šestih od osmih tekem pa vodi Dukurs (1269). Prihodnji konec tedna bo tekma St. Moritzu, kjer je edina naravna proga v pokalu.