28. 1. 2009,
15.54

Sreda, 28. 1. 2009, 15.54

Slovenska boba 12. in 23. na olimpijski progi

Slovenska posadka v bobu je na zadnji letošnji tekmi evropskega pokala na olimpijski progi v italijanski Cesani pri Torinu med dvosedi osvojila 23. mesto, zmagala je Švica.

Pri ženskah, kjer sta bili najhitrejši Rusinji, je bila Slovenija 12. V moški konkurenci sta Slovenijo zastopala voznik David Urankar in zaviralec Martin Velikanje, dosegla pa sta končno 23. mesto, potem ko sta imela deveti startni čas. Za zmagovalno švicarsko posadko Gregor Baumann-Dominik Weber sta zaostala 2,68 sekunde. V ženski konkurenci sta nastopili Karolina Bratina in Urša Dolinar. Zasedli sta končno 12. mesto, zmagala je ruska naveza Anastazija Skulkina-Julija Timofejeva.