Sharon van Rouwendaal Katja Fain Špela Perše daljinsko plavanje

Sobota, 3. 2. 2024, 11.45

svetovno prvenstvo v daljinskem plavanju, 10km

Nizozemka po hudem boju do naslova svetovne prvakinje, Slovenki daleč od ciljev

Sharon van Rouwendaal | Sharon van Rouwendaal je svetovna prvakinja | Foto Guliverimage

Sharon van Rouwendaal je svetovna prvakinja

Nizozemka Sharon van Rouwendaal, olimpijska prvakinja leta 2016, je nova svetovna prvakinja v daljinskem plavanju na olimpijski 10-kilometrski razdalji. V sprintu je bila srebrna z desetinko sekunde zaostanka Španka Maria de Valdes in bronasta Portugalka Angelica Andre, ki je zaostala 1,4 sekunde.

Slovenki Špela Perše in Katja Fain sta se pred startom spogledovali z olimpijsko normo, na koncu pa bili daleč od svojih želja in petnajsterice, ki je v finišu odločala o kolajnah.

Radovljičanka Perše, olimpijka iz Ria 2016 in Tokia 2020, je na 48. mestu zaostala dobrih 10 minut, Mariborčanka Fain na 52. pa 13 in pol. Nastopilo je 70 plavalk.

Špela Perše je bila 48. | Foto: Guliverimage Špela Perše je bila 48. Foto: Guliverimage

Razočarana je bila tudi branilka naslova Nemka Leonie Beck, ki je osvojila 20. mesto.

V nedeljo bo v Dohi na sporedu moška 10-kilometrska tekma, na kateri bo slovenske barve branil mladi Kamničan Nik Peterlin.

Špela Perše
Sportal Pred plavalci je velik izziv: v prvi vrsti bodo lovili olimpijsko normo za Pariz