20. 1. 2008,
22.12

Nedelja, 20. 1. 2008, 22.12

Zgodovinski uspeh Slovencev

Ta konec tedna je potekal evropski pokal na edini naravno zgrajeni progi za bob in skeleton. V moški konkurenci boba dvoseda in skeletona so tekmovali tudi Slovenci in z uvrstitvami navdušili.

V konkurenci boba je najbolj razveselila posadka Anže Šetina in Valter Grilanc. Zasedla sta 26. mesto in s tem prve točke za evropski pokal, kljub poškodbi Grilanca na štartu. V zadnjem trenutku je nastop zaradi bolezni odpovedal Matjaž Lazar, zato je za Davidom Urankarjem tokrat sedel Luka Cmok, ki je po "poklicu" skeletonec. Urankar je gotovo pričakoval več kot 29. mesto, kljub temu pa je bil zadovoljen, saj se je na ta način uvrstil na mladinsko svetovno prvenstvo, ki bo letos v Innsbrucku. Preizkušnjo je dobila švicarska posadka Beat Hefti in Thomas Lamparet.

Anže Šetina, ki nastopa v obeh disciplinah, je v skeletonu osvojil 9. mesto, kar je slovenska najboljša uvrstitev nasploh. Po prvi vožnji je kazalo še bolje, saj je bil Škofjeločan 6. Deveto mesto dokazuje, da se je Anže v svoji prvi sezoni pridružil najboljšim evropskim tekmovalcem. Med 36. tekmovalci je zmagal Nemec Alexander Gasznar. Njegova prednost pred Šetino je bila 2 sekundi in 66 stotink. Na tekmi je nastopil tudi Luka Cmok, ki je bil 34.