2 meseca

Liga NHL, 25. februar

Patricku Kanu stoječe ovacije v Chicagu

Patrick Kane | Patricka Kana so kljub odhodu iz kluba navijači Chicago Blackhawks lepo sprejeli.  | Foto Guliverimage

Patrick Kane je legenda za navijače hokejskega kluba Chicago Blackhawks. Ob vrnitvi po slovesu pred enim letom so ga slavili, pa čeprav je v dresu tekmeca dosegel zmagoviti gol. Kane je ob vrnitvi v Chicago na tekmi severnoameriške lige NHL pomagal Detroit Red Wings do zmage, saj je bil strelec odločilnega gola po podaljšku za 3:2. To je bila njegova prva tekma v dvorani United Center v Chicagu, odkar je pred enim letom zapustil Blackhawks, ki so ta čas najslabša ekipa zahodne konference.

Anže Kopitar
Sportal Veselje pri Kopitarjevih

Kljub odločilnemu golu v dresu velikega tekmeca iz Detroita so gledalci v Chicagu bučno slavili Patricka Kana, ki je dodal še podajo, sicer pa je za črne jastrebe igral dolgih 16 let in postal eden najboljših tamkajšnjih igralcev lige NHL v zgodovini.

Konec zmagovitega niza NY Rangers

Najboljša ekipa vzhodne konference New York Rangers je v gosteh pri Columbus Blue Jackets izgubila z 2:4 in tako končala niz desetih zaporednih zmag. Jack Roslovic je v drugi tretjini dosegel zadetek za odločilno prednost.

Dmitrij Voronkov in Kiril Marčenko sta dosegla po gol in podajo, zadel je tudi Ivan Provorov, Johnny Gaudreau pa je prispeval dve podaji za Columbus. Vratar Elvis Merzlikins je za modre jopiče zaustavil 38 strelov.

V Kanadi je ena najboljših ekip zahoda Winnipeg Jets slavila novo zmago, ko je po podaljšku s 4:3 premagala Arizona Coyotes. Kyle Connor je dosegel svoj drugi zadetek na tekmi po podaljšku, s čimer je niz porazov kojotov podaljšal že na 12 tekem.

Connor je zadel z desne strani, potem ko sta Nick Schmaltz in Sean Durzi iz Arizone trčila in padla na drugi strani ledu po neuspelem poskusu pobega.

"Poskušamo se izvleči iz tega in ne gre nam," je po tekmi dejal Schmaltz.

Mark Scheifele je za domače dosegel gol in tri podaje, zadel je tudi Gabriel Vilardi, Josh Morrissey pa prispeval tri podaje. Vratar Connor Hellebuyck je z 29 obrambami pomagal Winnipeg popeljati do tretje zaporedne zmage in šeste na zadnjih sedmih tekmah.