Ponedeljek, 17. 4. 2023, 12.16

1 leto

Svetovno prvenstvo za ženske, divizija I, skupina B

Pia Dukarič ob uvodnem porazu zbrala 50 obramb

Pia Dukarič | Pia Dukarič je ob uvodnem porazu zbrala 50 obramb. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Pia Dukarič je ob uvodnem porazu zbrala 50 obramb.

Slovenska ženska reprezentanca je na prvi tekmi svetovnega prvenstva divizije I-B v južnokorejskem Suwon Cityju z 0:2 izgubila s Poljakinjami. Te so dodobra nadstreljale risinje - razmerje v strelih 52:18 -, a se je v slovenskih vratih s 50 obrambami izkazala Pia Dukarič. V torek Slovenke, katerih prvi cilj je obstanek v tretjem kakovostnem razredu, čaka tekma s Kazahstanom.

ZDA : Kanada, svetovno prvenstvo
Sportal Silovit zaključek Američank za naslov svetovnih prvakinj

Na prvenstvu v Južni Koreji ob gostiteljici igrajo še Slovenija, Italija, Kazahstan, Poljska in Velika Britanija. V višji rang tekmovanja bo napredovala zmagovalka prvenstva, v nižjega pa nazadovala zadnjeuvrščena.

Poljakinje so v uvodni tretjini vršile silovit pritisk, sprožile kar 22 strelov na vrata Pie Dukarič, Slovenke pa tri na gol tekmic, a se nobena mreža ni zatresla. Tekmice so tudi v drugem delu nadaljevale hitre napade, ki so v 23. minuti obrodili sadove. Napadalka Tatjana Onišenko je s podajo na oddaljeno vratnico našla prosto soigralko Majo Brzezinsko, ki je nato matirala slovensko obrambo.

Slovenke so nato imele dvakrat številčno premoč na ledu, pri čemer so si pripravile nekaj priložnosti, a jih niso izkoristile. V tretji tretjini so Poljakinje hitro zadele še enkrat, uspešna je bila Onišenko, ki je postavila končnih 2:0.

Slovensko reprezentanco kot selektor prvič vodi Boštjan Kos, ki je pred tem vrsto let opravljal naloge pomočnika selektorja.

Vtisi slovenskega tabora po porazu s Poljsko:

Do zmag so prvi dan prišle še hokejistke Velike Britanije in Južne Koreje.

SP v hokeju, divizija I, skupina B

Ponedeljek, 17. april
Slovenija : Poljska  0:2 (0:0., 0:1, 0:1)
0:1 Brzezinska (Onyschenko, Tomczo, 23.), 0:2 Onyschenko (Brzezinska, Tomczok, 43.)
Streli: SLO 18 (3,6,9); POL 52 (22,13,17)
Kazni: SLO 6 (0,2,4); POL 6 (2,4,0)
Postava Slovenije: Dukarič, Dovžan, Pren, Friš-Lorber, Confidenti, Porekar, Glavič, Nylaander, Pezdir, Blazinšek, Svetina, Biščak, Kraner, Pazlar, Breznik, Pršina, Lončar, Trobiš, Rejc, Miklavčič, Avsenek, Senegačnik; Selektor: Boštjan Kos

Velika Britanija : Kazahstan 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Južna Koreja : Italija 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 1:0)* - podaljšek