DRUGA LIGA ABA, 5. KROG

Domžalčani prišli do druge zmage

Kansai Helios | Košarkarji Kansaia Heliosa so prišli do drugega skalpa. | Foto ABA League j.t.d./Dragana Stjepanovic

Košarkarji Kansaia Heliosa so prišli do drugega skalpa.

Košarkarji Kansaia Heliosa Domžal so v tekmi 5. kroga lige Aba 2 v Zlatiboru premagali TFT Mozzart Skopje s 70:63 (20:17, 33:40, 53:50). V regionalni ligi so košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur že v petek odigrali tekmo tega kroga in tesno premagali Podgorico z 71:68.

ABA2: Šenčur - Sutjeska
Sportal Poraza slovenskih ekip

Današnjo tekmo so košarkarji Kansaia Heliosa dobro začeli in skozi prvo četrtino vodstvo držali v svojih rokah, po devetih minutah so po trojki Jana Zemljiča vodili za osem (20:12). A sredi druge so izenačili in nato povedli košarkarji Skopja, od takrat naprej pa je bil dvoboj precej izenačen.

Predstavnik Severne Makedonije je vodil vse do konca tretje četrtine, ko so Domžalčani znova povedli pri 49:48. Toda v sklepni četrtini so Makedonci še enkrat povedli, a so bili košarkarji Kansaia Heliosa v končnici vseeno bolj zbrani, po ključni trojki Zemljiča tri minute pred koncem pa so povedli za pet (63:58). Do konca so prednost uspešno zadržali. Pri Domžalah je Tibor Mirtič vpisal dvojni dvojček z 20 točkami in 16 skoki, Zemljič je dodal 12, Miloš Glišić pa 11 točk.

Košarkarji Šenčurja so v tekmo krenili z manjšo prednostjo, nato sta si ekipi v prvem delu vodstvo nekajkrat izmenjali. Tretjo četrtino je Šenčur dobil z 19:7 in zdelo se je, da je dvoboj odločen, saj je vodil že za 16 točk. A nato je slovenska ekipa v zadnji četrtini zmogla le sedem točk, Podgorica se je zelo približala, vendar je Šenčur vendarle zdržal do konca obračuna.

Dalibor Đapa je za Šenčur zbral 18 točk, deset jih je dodal Gaber Ožegovič. Za slovensko zasedbo je to druga zmaga v tej sezoni regionalne lige.